понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 164
АКТУЕЛНО

Скопје БЛОКИРАНО, Данела Арсовска со СПЕЦИЈАЛЦИ се брани од СКОПЈАНИ и новинарските екипи

home Вести

ВИДЕО: Путин ги прегледа новите непробојни „ѕверови” на руските единици

ВИДЕО: Путин ги прегледа новите непробојни „ѕверови” на руските единици

Рускиот претседател, Владимир Путин лично ги прегледал оклопните возила кои ќе ги користат специјалните единици во земјата.

Димитриј Песков, портпаролот на Кремљ, рече дека на Путин му се презентирани возилата откако нив ги разгледале од Федералната служба за безбедност.

Тој не сакаше да изјави за кои возила се работи, иако е очигледно дека станува збор за возила Викинг и Фалкатус.

Коронавирус