вторник, 9. март 2021. Вести денес: 0
home Вести

ВИДЕО: Претседателот на европската комисија Жан Клод Јункер за малку ќе ја запалеше првата дама на Руанда

ВИДЕО: Претседателот на европската комисија Жан Клод Јункер за малку ќе ја запалеше првата дама на Руанда

Претседателката на Европската комисија Жан Клод Јункер за малку ќе ја запалеше првата дама на Руанда.

Јункер заборави на кратко дека во раката држи долг факел со голем пламемн, па опасно се приближи до сопругата на претседателот на Руанда, Жанет Кагаме.

Како да е несигурен во тоа што го прави со факелто, претседателот на Европската комисија изгледа бараше помош, додека неспретно мавтал со факелот.

Коронавирус