вторник, 27. октомври 2020. Вести денес: 13
home Вести

ВИДЕО: Пожар во познатата катедрала „Нотр Дам“

ВИДЕО: Пожар во познатата катедрала „Нотр Дам“

Познатата катедрала во Париз, „Нотр Дам“ или „Богородичната црква“ се запалила, пишуваат француските медиуми. На социјалните мрежи се проширија видео записи и фотографии од инцидентот.

Причината за пожарот сѐ уште е непозната.

Коронавирус