среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 157
home Вести

ВИДЕО: Потресни сцени од пожарот во Романија каде изгореа 10 пациенти, приклучени на респиратор

ВИДЕО: Потресни сцени од пожарот во Романија каде изгореа 10 пациенти, приклучени на респиратор

Најмалку 10 лица загинаа синоќа во пожар што зафати болница на северот на Романија каде се сместени пациенти кои се лекуваат од Ковид-19.

Службата за итни случаи на северниот романски регион Неамт објави дека пожарот избувнал на одделот за интензивна нега.

Пожарот зафатил две простории во болницата каде се лекуваат 19 пациенти со Ковид-19.

Засега не е познато што го предвизвикало пожарот.

Коронавирус