вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 164
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Вести

ВИДЕО: Потресна снимка од Бејрут, татко го штити синот во моментот на експлозијата

ВИДЕО: Потресна снимка од Бејрут, татко го штити синот во моментот на експлозијата

Околу 2.750 тони амониум-нитрант се наоѓале во складиштето на пристаништето во Бејрут кој вчера експлодираше при што загинаа над 100 лица, а повредени околу 4.000.

На Твитер е објавено видео на кое се гледа како татко се обидува да го заштити и утеши синот од потресот. Таткото со синот со раце во потрага по засолниште на крај се сокри под маса.