понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 166
home Вести

ВИДЕО: Поплава во Њујорк, водопади во метро станиците

ВИДЕО: Поплава во Њујорк, водопади во метро станиците

Метростаниците во Њујорк се поплавени по силните дождови кои го зафатија градот.

Патниците се пожалија на твитер. Дел од нив се загрижени дека подземниот систем може да се урне.

 

 

Коронавирус