среда, 27. март 2019. Вести денес: 0
home Вести

ВИДЕО: Полицијата ги претресува учениците во Тексас

ВИДЕО: Полицијата ги претресува учениците во Тексас

Група ученици биле претресувани од страна на полициските службеници на фудбалско игралиште во Санта Фе, Тексас откако претходно училиштето соопшти дека во училница имало инцидент со пукотници.

Службениците побарале од нив да ги испразнат ранците.

Според сведок, едно девојче било погодено во ногата. Засега нема официјални информации за жртви во инцидентот.