вторник, 4. октомври 2022. Вести денес: 13
home Вести

ВИДЕО: Полицаец спаси дете кое паѓа од трети кат

ВИДЕО: Полицаец спаси дете кое паѓа од трети кат

На интернет се појави видео снимка на која се гледа како еден од полицајците чувар на банка во египетскиот град Асјуту, спасува дете кое штотуку паднало од третиот кат од околна зграда.

Кога го забележаа детето, полицајците сакаа да го рашират платното за спасување, но за тоа немаше време. Еден од нив само ги испружи рацете и го фати детето.

Коронавирус