петок, 4. декември 2020. Вести денес: 19
home Вести

Видео од престрелката на двете банди

Видео од престрелката на двете банди

Најмалку 14 лица загинаа во пресметката на полицијата со припадниците на нарко картелите во мексиканаскиот град Виља Унион.

Според информациите на Ројтерс, во престрелката на улиците на градот , загинале десетмина криминалци и четвориџа припадници ан полицијата.

Нема информации за повредени.

Коронавирус