петок, 3. јули 2020. Вести денес: 255
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Што мисли Заев за Црвенковски и колку е Заев богат?

home Вести

ВИДЕО: Од оваа песочна бура нема бегање- непогодата „проголта“ мал град во Тексас

ВИДЕО: Од оваа песочна бура нема бегање- непогодата „проголта“ мал град во Тексас

На друштвените мрежи се појави снимка на која се гледа како американската држава Тексас во песочна бура исчезна цел еден град.

Снимката е направена на 5. јуни со дрон, а на него се гледа како градот Кохома во Тексас го „голта“ песочна бура.

Парламентарни избори 2020