вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 104
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Вести

Видео од Бејрут кое остава без здив, куќна помошничка за дел од секунда спаси мало дете

Видео од Бејрут кое остава без здив, куќна помошничка за дел од секунда спаси мало дете

Две моќни експлозии во пристаништето ја потресоа либанската престолнина.

Меѓу бројните снимки што се појавија на Интернет и го покажуваат моментот на експлозијата, се издвојува оној на кој куќна помошничка спасува девојче во моментот на ужасната детонација.

Детето играше покрај прозорецот во моментот кога детонацијата уништи сè пред себе!

Брзата реакција на куќната помошничка која во тој момент чистела, девојчето е спасено. Видеото заврши на социјалните мрежи и многу брзо стана вирално, а сите ја нарекоа херој жената од видеото.