недела, 7. јуни 2020. Вести денес: 1
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Видео од апсењето напаѓачот кој со комбе влета во група пешаци во Торонто

Видео од апсењето напаѓачот кој со комбе влета во група пешаци во Торонто

Напаѓачот Алек Минасиан, кој вчера со комбе удри во група пешаци во Торонто, при што загинаа десет луѓе, а 15 повредени, денеска ќе се појави пред суд. Против него ќе биде покренато обвинение.

Заменик шефот на полицијата во Торонто, Питер Јуен изјави дека не може да каже која била причината или мотивот за нападот.

При апсењето 25-годишниот Минасиан тврдеше дека има пиштол и бараше од полицајците да го убијат.

Коронавирус