сабота, 3. јуни 2023. Вести денес: 50
home Вести

ВИДЕО: Објавена снимка за која се вели дека е од падот на британскиот авион

ВИДЕО: Објавена снимка за која се вели дека е од падот на британскиот авион

На социјалните мрежи е објавено видео снимка на која наводно се гледа падот на британскиот воен авион Ф-35 набрзо по полетувањето од носачот на авиони на британската морнарица.

Пилотот, како што се гледа на снимката се катапултирал пред леталото да падне во Средоземното Море, пренесува Би-Би-Си.

Од Министерството за одбрана истакнале дека е прерано да даваат коментар во врска со снимката и дека во тек е извлекување на леталото од морето.