вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 1
home Вести

ВИДЕО: Обид за терористички напад во Истанбул, прво ги прегазил па ги бодел со нож

ВИДЕО: Обид за терористички напад во Истанбул, прво ги прегазил па ги бодел со нож

Полицијата соопшти дека 33-годишниот возач на автобусот е уапсен денес, откако скокнал во морето за да избега.

Меѓу повредените е и еден човек што бил прободен со нож додека се обидувал да го спречи возачот на градскиот автобус да побегне.

Полицијата соопшти дека меѓу повредените има тројца ирански државјани и две деца.

Засега не е познато дали возачот намерно или случајно влетал со автобусот меѓу луѓето.

Полицијата соопшти дека отворила истрага за инцидентот.

Коронавирус