четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 213
home Вести

ВИДЕО: Нов пожар во Франција, под закана да изгори Версајската палата

ВИДЕО: Нов пожар во Франција, под закана да изгори Версајската палата

Агенции јавуваат дека попладне избил пожар во францускиот град Версај.

Пожарот избувна на улицата reu du Parc, на околу два километри од палатата Версај и нејзините градини, која е прогласена за светско културно наследство од УНЕСКО.

На социјалните мрежи се споделуваат слики и видео-клипови од пожарот.

Локални избори 2021