среда, 27. мај 2020. Вести денес: 92
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

(ВИДЕО) Нов гаф на Јункер- ја прекина прес-конференцијата да се чуе со жена му

(ВИДЕО) Нов гаф на Јункер- ја прекина прес-конференцијата да се чуе со жена му

Претседателот на Европската комисија, Жан Клод Јункер направи уште еден гаф. Тој ги насмеа сите присутни кога се јави на телефон на сред говорот на самитот ЕУ и Арапската лига, кој се одржа во Египет.

Мобилниот му заѕвони три пати, а Јункер се одлучи на кусо да го прекине говорот и да и се јави.

На присутните новинари им кажа дека добил повик од „вообичаениот сторител“, односно неговата сопруга, при што предизвика смеа во публиката.

Потоа продолжи со својот говор.

Коронавирус