сабота, 10. април 2021. Вести денес: 46
home Вести

(ВИДЕО) Надзорна камера покажува 18-годишна девојка како си го пушта убиецот дома по што тој си заминува со крвави раце

(ВИДЕО) Надзорна камера покажува 18-годишна девојка како си го пушта убиецот дома по што тој си заминува со крвави раце

Снимка од надзорна камера ги прикажува последните моменти од животот на Меган Њутон, додека го пушта убиецот да влезе во нејзиниот дом.

Девојката го поканила убиецот, Џозеф Тревор, кој бил нејзин пријател да преноќи во нејзиниот дом бидејќи бил пијан и земал дрога.

Тревор влегол во домот на неговата жртва во 3.45 наутро на 20. април минатата година по што ја силувал, ја задавил а потоа ја прободел 9 пати.

:

Џозеф Тревор е осуден на 21 година и 65 дена затвор за убиство и 8 години за силување.

Коронавирус