четврток, 13. мај 2021. Вести денес: 123
home Вести

ВИДЕО: Надвозник се урна во Мексико додека минувало метро, најмалку 15 загинати

ВИДЕО: Надвозник се урна во Мексико додека минувало метро, најмалку 15 загинати

Надвозник се урна во главниот град на Мексико во време кога метро минувало нa него при што загинаа најмалку 15 луѓе и над 70 се повредени.

Засега не се познати причините за трагедијата.

Повеќе од пет милиони луѓе го користат метрото во Мексико Сити секој ден. Има 12 линии и 195 станици.

Коронавирус