четврток, 4. јуни 2020. Вести денес: 139
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

ВИДЕО: Морничава сцена во САД- Возачот спие додека автомобилот се движи со 100 километри на час

ВИДЕО: Морничава сцена во САД- Возачот спие додека автомобилот се движи со 100 километри на час

Возач на автомобил марка „Тесла“ е снимен како спие и вози на автопат во Масачустес.

Снимени се од друг автомобил во движење, а на снимката се гледаат дека и двајцата и возачот и сувозачот спијат.

Возачот кој ги снимил навел дека автомобилот се движел 100 километри на час, а откако видел дека и двајцата спијат со сирената се обидел да ги разбуди, о не успеал.

Иако автомобилот од марка „Тесла“ содржи напредна технологија на „автопилот“ од компанијата неведуваат дека „тоа не е систем што може сам да вози“.

Коронавирус