вторник, 31. јануари 2023. Вести денес: 80
home Вести

ВИДЕО: Моментот кога од силниот земјотрес во Турција ќе се сруши цела зграда

ВИДЕО: Моментот кога од силниот земјотрес во Турција ќе се сруши цела зграда

Ова е моментот кога од силниот земјотрес што ја погоди Турција ќе се сруши цела зграда

Епицентарот бил во близина на турското крајбрежје, но земјотресот беше почувствуван речиси во сите делови на Грција.

Турскиот министер за внатрешни работи, Сулејман Сојлу преку социјалната мрежа на Твитер дека според првичните информации од земјотресот се срушени 6 згради.

Земјотресот стресе и дел од Турција на Егејското море, пишуваат грчките медиуми.

Потресот се случил 17 километри во морето западно од провинцијата Измир во Турција.