вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 1
home Вести

ВИДЕО: Мини-цунами ги потопи шпанските плажи

ВИДЕО: Мини-цунами ги потопи шпанските плажи

Бранови како оние кои предизвикуваат цунами ги поплави крајбрежните шпански летувалишта Мајорка и Менорка, пренесува Индепендент.

-Застрашувачки бран удри во познатото летувалиште Пуерто де Алкудиа во Мајорка, поплавувајќи ресторани и патеките покрај плажите, пишува британскиот весник.

На западната обала, во Менорка, брановите поголеми од еден метар ги уништија плажите, јавуваат локалните медиуми.

 

 

Коронавирус