сабота, 8. август 2020. Вести денес: 0
home Вести

(ВИДЕО) Меркел се сопна и падна на колена

(ВИДЕО) Меркел се сопна и падна на колена

Германската канцеларка Ангела Меркел се сопна и падна качувајќи се на бината од која требаше да се обрати на Берлинската конференција за мултилатерална трговија и дигитална безбедност.

Меркел потоа се пошегувала дека не ги забележала скалите, но дека следниот пат сигурно ќе ги искористи.

Коронавирус