петок, 4. декември 2020. Вести денес: 6
home Вести

(ВИДЕО) Мачки го почувствуваа земјотресот во Тајван неколку моменти пред тектонскиот удар

(ВИДЕО) Мачки го почувствуваа земјотресот во Тајван неколку моменти пред тектонскиот удар

Камера за ноќно снимање регистрираше група мачки кои неколку неколку моменти пред земјотресот во Тајван се будат од сон и застануваат во исчекување.

Силниот потрес од 6 степени по Рихтер денеска го погоди североистокот на Тајван, а во него загина една 60 годишна жена врз која паднал плакар.

Коронавирус