среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 159
home Вести

ВИДЕО: Луѓе во паника, крокодили долги и до три метри шетаат по улиците

ВИДЕО: Луѓе во паника, крокодили долги и до три метри шетаат по улиците

Невремето што го погоди југоистокот на Мексико, во државата Табаско, предизвика проблеми не само со поплавата, туку и со влекачите, така што на улиците пливаат ни помалку ни повеќе, туку крокодили – долги до три метри.

Појавата на крокодилот предизвика шок кај граѓаните, а за тоа сведочат бројни снимки на социјалните мрежи.

Крокодилите не само што се појавија на места со висок водостој, туку беа видени и на места каде што нема повеќе вода.

Локалните медиуми јавуваат дека населението е предупредено да биде екстра внимателно.

Коронавирус