среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 82
home Вести

ВИДЕО: Лавров се сопна и падна пред преполна сала

ВИДЕО: Лавров се сопна и падна пред преполна сала

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров падна при излегувањето на бината на форумот „Русија – земја на можности“, пренесуваат светските медиуми.

Лавров се сопна и падна качувајќи се на бината, но не го забележал едното скалило.

-Се сопнав. Добро е што не паднав на дипломатски фронт, туку на скала, се нашали Лавров, а публиката го поздрави со аплауз.

Коронавирус