понеделник, 10. август 2020. Вести денес: 124
home Вести

Видео кое го разбесни светот: Најгрубото крштевање кое се граничи со давење во вода

Видео кое го разбесни светот: Најгрубото крштевање кое се граничи со давење во вода

На социјалните мрежи почнаа да се шири видео од едно крштевање во Бразил, на кое се гледа дека свештеникот воопшто не го спушта нежно детето во осветената вода.

Тешко е да се каже дали брзал или едноставно го изгубил трпението, но според неговиот изглед, се чини дека нешто поприлично го налутило.

Коронавирус