четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 170
home Вести

(ВИДЕО) Ќерката на Џорџ Флојд: Тато го промени светот!

(ВИДЕО) Ќерката на Џорџ Флојд: Тато го промени светот!

Америка е во тотален хаос поради смртта на Џорџ Флојд, кој беше задушен од полицаец при апсење минатата седмица.

Илјадници граѓани се кренаа на нозе поради полициската бруталност, а ваквите протести сериозно ги сфати и претседателот Доналд Трамп.

Ќерката на убиениот Флојд, Џијана Флојд преку кратко видео порача дека нејзиниот татко го променил светот.

Парламентарни избори 2020