вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 177
home Вести

ВИДЕО: Хит снимка од кражба во менувачница- крадецот се обиделе да го фатат сите од семејството

ВИДЕО: Хит снимка од кражба во менувачница- крадецот се обиделе да го фатат сите од семејството

Двајца разбојници во околу 7 часот ограбиле менувачница во Хрватска, а притоа го нападнале и сопственикот и украле засега непознат изнор пари.

М.Ш. сопственик на менувачницата кој над неа има стан, нападнат бил во ходникот од зградата додека се спуштал кон својот работен простор.

Надзорните камери покажуваат дека двајца напаѓачи го чекале, еден облечен во црно од глава до пети со црна кацига на глава и друг кој во црна кратка маица и кратки бели шорцеви чекал на скутер.

Меѓутоа, на нив веднаш скокнала и сопругата на сопственикот, а потоа и сопственикот, неговиот син кој бил во долна облека, и на крајот и малото бело куче.

За жал, не успеале да ги фатат крадците.

Погледнете ја целата акција:

Коронавирус