петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 0
home Вести

ВИДЕО: Гори болница во Истанбул, наредена итна евакуација

ВИДЕО: Гори болница во Истанбул, наредена итна евакуација

Во болница во Истанбул попладнево избувнал голем пожар кој зафатил неколку ката од зградата.

Како што јавуваат турските медиуми извршена е евакуација на пациентите од болницата, но и на жителите од зградите во блиската околина.

Во тек е акција на противпожарните единици за гаснење на пожарот. Засега не се познати причините поради кои избувнал пожарот.

Локални избори 2021