сабота, 10. декември 2022. Вести денес: 7
home Вести

ВИДЕО: Голема спасувачка операција во тек, се урна станбена зграда во Мајами

ВИДЕО: Голема спасувачка операција во тек, се урна станбена зграда во Мајами

Повеќе од 80 пожарникарски и спасувачки тимови се ангажирани во акцијата за спасување откако делумно се урна 12-спратна зграда во Мајами, објавија американските медиуми.

Една жена загинала, а најмалку осум лица се повредени. Се стравува дека има жртви под урнатините. Во зградата имало над 100 станови.

Засега не е познато зошто 12-катната зграда во Сурфајд делумно се урна во текот на ноќта.

Qatar 2022