сабота, 25. септември 2021. Вести денес: 51
home Вести

ВИДЕО: Голем пожар во болница во Индија, евакуирани 250 луѓе

ВИДЕО: Голем пожар во болница во Индија, евакуирани 250 луѓе

Во аптека во болнички комплекс во источна Индија утринава избил пожар кој предизвикал паника меѓу болните.

Околу 250 пациени се евакуирани и во пожарот нема повредени лица, изјавиле лекарите.

Во Индија пожарите се многу чести пред се поради лошите електрични инсталации во зградите.

Коронавирус