понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 164
home Вести

(ВИДЕО) Глутница волци држат во страв цело село во Русија

(ВИДЕО) Глутница волци држат во страв цело село во Русија

Група волци тероризираат и го плашат целото село во областа Буржан во Башкирија. Дури и кучињата чувари не можат да ги задржат овие предатори, пренесува телевизијата gtrk.tv.

Селаните објавија видео на социјалните мрежи. Според авторите на снимките, дивите животни буквално го трасирале патот од шумата до селото Гаделгареево.

Луѓето се во страв, се плашат да ги напуштат домовите кога ќе падне мракот, бидејќи не е познато кога волците повторно ќе се појават.

Неколку чувари-кучиња веќе исчезнаа, обидувајќи се да им застанато на патот на непоканетите гости.

Коронавирус