четврток, 27. јануари 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Повторно над 2.000 заболени од коронавирус во земјава

home Вести

ВИДЕО: Гимнастичарка со ленти падна среде настап од четири метри височина

ВИДЕО: Гимнастичарка со ленти падна среде настап од четири метри височина

Руска гимнастичарка не успеала до крај да ја изведе својата точка на познатиот циркуски фестивал во градот Новокузњецк.

Како дел од фестивалот , се организира и натпревар во акробатика. На натпреварот настапи и гимнастичарка од Краснојарск , која имаше точка со траки. Во еден момент девојката изгуби рамнотежа и падна од височина од четири и пол метри.

Во салата немало заштитна мрежа , така што на ужас на публиката , гимнастичарката удри во подот. Веднаш е однесена во болница , каде биле констатирани само полесни повреди.

Таа го скршила рамото , но за среча нема повреди на рбетот и на главата , па подовна била пуштена на домашно лекување.

Коронавирус