недела, 29. јануари 2023. Вести денес: 39
home Вести

(ВИДЕО) Драма на небото: Приватен авион на раперот Пост Малон остана без тркала и не може да слета

(ВИДЕО) Драма на небото: Приватен авион на раперот Пост Малон остана без тркала и не може да слета

Вистинска драма се одвива на небото над аеродромот „Вестфилд Барнс“ во Масачусетс кадешто авион се подготвува за принудно слетување. Како што јавуваат американските медиуми, авионот не може да слета, бидејќи останал без две тркала.

Магазинот ТМЗ јавува дека во авионот се превезува американскиот рапер Пост Малон Авионот на летот за Лондон полетал во 10.50 часот по локално време од аеродромот „Тетерборо“ во Њу Џерси.

Последните информации се дека авионот е пренасочен кон аеродромот во Њујорк.