понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 62
home Вести

ВИДЕО: Девојките од Јапонија донесоа нов тенд- меѓу градите ставаат чаша

ВИДЕО: Девојките од Јапонија донесоа нов тенд- меѓу градите ставаат чаша

На некои девојки се чини никогаш не им е досадно!

Се сеќавате ли на трендот кој беше покренат на друштвените мрежи, а на кој се гледаше како девојките држат молив под полуголите гради.

Сега започна нов тренд, за кој ви се потребни напиток, сламка и чаша со поклопувач.

Имено, додека пиете од сламката, чашата треба да ви биде меѓу градите, наместо да ја држите со раце.

Овој тренд започнал во Јапонија откако една манекенка објави видео додека пие од чаша која ја држи со градите.

Коронавирус