понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 179
home Вести

ВИДЕО: Девојче паднало од 26. спрат и се спасило- само станало и заминало

ВИДЕО: Девојче паднало од 26. спрат и се спасило- само станало и заминало

На ова видео е прикажано девојче од Кина кое паѓа од прозор од 26. спрат. За среќа, девојчето овој пад го преживеало благодарејќи на тендите над гаражата кој го ублажила нејзиниот пад.

Снимката која ја објавиле кинеските медиуми прикажуваат девојче кое станува и заминува откако силно удира на земја.

Инцидентот се случил минатата недела во југозападната општина Чингквинг. Како што медиумите пренесуваат детето било заклучено само дома, додека другите членови од семејството биле излезени. Девојчето се разбудило и сакало да излезе надвор.

Очевдиците детето го однеле во болница, каде било утврдено дека после ваквиот пад има единствено фрактура на десната рака.

Коронавирус