понеделник, 6. декември 2021. Вести денес: 0
home Вести

ВИДЕО: Би му ја земал Меланија само да е малку помлад- херој од Втората светска војна со порака до Трамп

ВИДЕО: Би му ја земал Меланија само да е малку помлад- херој од Втората светска војна со порака до Трамп

Иако на свечениот прием во Портсмит, на свечениот прием учествувале многу шефови на држави како и членови од кралското семејство, симпатиите ги привлече 93-годишен ветеран кој бил воодушевен од Меланија Трамп.

Додека се ракувал со Доналд Трамп, симпатичниот ветеран Томас Катберт не одолеал да нагласи колку го шармирала американската прва дама.

-Прекрасна е, зарем не? Ех, да ве нема вас и да сум 20 години помлад – искоментирал Катберт.

Трамп се насмевнал и ракувајќи се со него му порачал:

-Го можете вие тоа, без сомнение – рекол Трамп.

Коронавирус