недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 80
home Вести

ВИДЕО: Бајден задрема на средбата со премиерот на Израел

ВИДЕО: Бајден задрема на средбата со премиерот на Израел

Американскиот претседател Џо Бајден задремал на средбата со премиер на Израел, Нафтали Бенет во Белата куќа за усогласување на ставовите кон Иран.

Средбата Бајден – Бенет се одржа пред два дена, од која се очекува да се намалат тензиите помеѓу САД и Израел настанати за време на мандатите на поранашниот американски претседател Доналд Трамп и поранешниот израелски премиер Бенјамин Нетанјаху.

На снимката објавена на социјалните медиуми се гледа како Бајден спие додека Бенет зборува за иднината на односите помеѓу двете држави.

Локални избори 2021