сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 78
home Вести

ВИДЕО: Автомобил влета во британскиот Парламент, итна реакција на полицијата

ВИДЕО: Автомобил влета во британскиот Парламент, итна реакција на полицијата

Автомобил утринава влета во безбедносните бариери поставени пред зградата на британскиот Парламент, по што полициски екипи во голем број веднаш реагираа, јавуваат локалните медиуми,

Според првичните информации, вооружени полицајци го опколиле возилото, а мажот бил уапсен.

Повеќе детали наскоро.