петок, 3. април 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

ВИДЕО: Авион влета среде бурата „Кијара“, патниците во паника, а од глетката ќе ви се заледи крвта

ВИДЕО: Авион влета среде бурата „Кијара“, патниците во паника, а од глетката ќе ви се заледи крвта

Патниците на летот „EuropaUX1093“ доживеаја непријатност што тешко ќе ја заборават.

Кога требало да слетаат на аеродромот во Амстердам, силен ветер од бурата „Кијара“ почнал силно да го носи леталото, апилотите пет пати безуспешно се обидувале да слетаат.

Една од патничките во кабината ја снимила паниката во авионот:

Коронавирус