вторник, 11. август 2020. Вести денес: 92
home Вести

ВИДЕО: Авион кој пренесувал дрога се запали по слетувањето

ВИДЕО: Авион кој пренесувал дрога се запали по слетувањето

Не е познато дали авионот слетал принудно.

Мал авион, за кој се сомнева дека пренесувал дрога, се запалил веднаш штом слетал во неделата наутро. Авионот патувал кон мексиканската држава Кинтана Ро.

Не е познато дали авионот слетал принудно или пак го запалиле шверцерите.

Секретарот за јавна безбедност Алберто Капеља соопшти дека палењето на авионот има врска во „нелегални активности“.

Авионот бил идентификуван како „БАе-125“ со 15 патнички места и бил стар една деценија.

Коронавирус