вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 84
home Вести

ВИДЕО: Американската морнарица активираше бомба во океан, експлозијата предизвика земјотрес

ВИДЕО: Американската морнарица активираше бомба во океан, експлозијата предизвика земјотрес

Американската морнарица изведувајќи вежба, активираше бомба во океан, по што имаше силна експлозија, пренесува американскиот ,,Нејви“.

Експлозијата која ја изведе американската морнарица, била толку силна што предизвикала земјотрес.

Тие објавија снимка на која се покажува моментот во кој беше активирана бомбата од 18 илјади килограми, блиску од крајбрежјето на Флорида.

Оваа експлозија во океанот, била еден од тестовите за можностите во воените околности, а бродот на американската морнарица се наоѓал блиску до местото на експлозијата.Намерата била да се провери колку се издржливи бродовите, кога би се соочиле со вакви напади.

Коронавирус