четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Вести

Вести кои ја изненадија јавноста во Велика Британија: По смртта на принцот Филип, кралицата Елизабета објави дека ќе го произведува ОВА!

Вести кои ја изненадија јавноста во Велика Британија: По смртта на принцот Филип, кралицата Елизабета објави дека ќе го произведува ОВА!

Кралицата Елизабета беше во жалост две недели по смртта на нејзиниот сопруг, принцот Филип, а нејзиниот роденден беше следеше по погребот, кој го прослави оваа година без големата прослава на која е навикната јавноста во Велика Британија.

Како и да е, како што претходно истакнаа многу членови на кралското семејство, кралицата е тука за да им даде пример на другите, па овој пат се обиде да биде таква. Таа не дозволи да ја надмине тагата за загубата на нејзиниот животен партнер со кој помина седумдесет години, поради што веднаш започна нов проект.

Кралицата Елизабета започна нов бизнис, а станува збор за производство на пиво. Бакингемската палата потврди дека кралицата Елизабета одобрила почеток на производство на пиво од растенија од нејзиниот имот. Ќе се произведуваат два вида пиво, едниот ќе биде типично британско, горчливо пиво, а другиот ќе биде посилен.

Ќе се продава во две различни шишиња, едното ќе има специјално дизајнирана етикета на која е нацртан зајак, а на другиот фазан.

Коронавирус