петок, 14. мај 2021. Вести денес: 0
home Вести

ВЕСТ КОЈА МНОГУМИНА НЕ ЈА ОЧЕКУВАА: Меган се слушнала со кралицата пред погребот на принцот Филип и ова фрла ново светло на нивната врска

ВЕСТ КОЈА МНОГУМИНА НЕ ЈА ОЧЕКУВАА: Меган се слушнала со кралицата пред погребот на принцот Филип и ова фрла ново светло на нивната врска

Меган Маркл не присуствуваше на погребот на принцот Филип на 17 април во Виндзор, но пред последното збогување со војводата од Единбург, таа водела важен разговор со шефот на британскиот двор.

Војвотката од Сасекс не била на погребот на принцот Филип, според препораката на лекарот кој сметал дека патувањето во напредна бременост е голем ризик за неа и за бебето. Ден по тажниот настан се дозна дека Меган Маркл гледала телевизиски пренос од погребот во семејната куќа во Санта Барбара, а „Пипл“ денес носи нови детали.

Меган Маркл и Арчи Харисон разговараа со кралицата Елизабета Втора неделата пред погребот пред погребот. Војвотката од Сасекс, свесна колку е тешко патувањето на Хари кон Англија, минатата сабота разговарала и со нејзиниот сопруг, пред да се упати кон капелата Сент Џорџ во Виндзор.

Некој, кога станува збор за разговорот помеѓу кралицата и Меган, ќе рече – така е. Сепак, заради се што се случи во врската меѓу војвотката и војводата од Сасекс и британскиот двор, не беше нереално да се очекува поинакво сценарио, и покрај тоа што Елизабета Втора со своите потези од Мегзит до денес покажа дека сака односот да се стабилизира. Не треба да се заборави дека Меган во интервју за Опра Винфри изјави дека кралицата се однесува кон неа како кон нејзина внука.

Меган и Хари се слушале секој ден додека тој бил во Лондон

Принцот Хари пристигна во Лондон неколку дена пред погребот, а се врати во Калифорнија вчера, ден пред 95-от роденден на Елизабета Втора. Автомобилот во кој бил помладиот син на принцот од Велс и принцезата Дајана, бил виден како го напушта аеродромот, а потоа се враќа во вилата каде што живее со Меган и нивниот син Арчи, околу 16 часот.

– Меган и Хари беа во контакт секој ден. Хари не сакаше да ги остава Меган и Арчи сами а таа секој ден му кажуваше дека се добро, не сакаше да се грижи, изјави извор близок до судот за Пипл списание.

Време е семејството да се собере. Дали тоа ќе се случи?

Како што додаде изворот, минатата година за британскиот двор беше многу тешка, а потоа, на крајот, почина принцот Филип.

– Војводата беше глава на семејството и сега е вистинското време сите да се соберат, рече изворот.

Принцот Хари ја посети Велика Британија за прв пат по официјалното стапување во сила на Мегзит поради погребот на неговиот дедо. На погребот, тој одеше одделно од неговиот брат, што беше желба на Вилијам.

Сепак, браќата заедно го напуштија погребот додека разговараа. Со нив погребот го напушти и војвотката од Кембриџ, која застана во еден момент и ги остави да разговараат приватно, што се толкуваше како нејзин придонес за помирувањето на принцовите. Подоцна се дозна дека Меган, која разговарала за тоа со нејзиниот сопруг, исто така придонела за зближување меѓу синовите на принцот Чарлс и принцезата Дајана.

Коронавирус