понеделник, 17. февруари 2020. Вести денес: 122
home Вести

Верижен судир со 50 возила блокира автопат во Германија

Верижен судир со 50 возила блокира автопат во Германија

Тешка сообраќајна несреќа во која учествувале повеќе од 50 автомобили го блокира движењето по автопат во Баварија, Германија, објавија локалните медиуми.

Во несреќата повредени се повеќе од 25 луѓе, а состојбата на четири лица е критична. Повеќето од возачите и патниците биле блокирани во возилата се додека не пристигнале спасувачките екипи.

Во спасувачката операција биле вклучени и два полициски хеликоптера.