понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 1
home Вести

Велика Британија нема да воведе ковид пасоши

Велика Британија нема да воведе ковид пасоши

Велика Британија нема да воведе ковид пасоши за вакцинација, но од патниците ќе биде побаран доказ (за вакцинација) од нивниот лекар за да можат да заминат во други земји, изјави денеска британскиот министер за вакцинација Надим Захави.

-Во моментов, не размислуваме да воведеме пасоши како дел од програмата за вакцинација, изјави Захави за „Скај Њуз“.

ЕУРО 2020

Македонија