сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 97
home Вести

Велика Британија: Државната секретарка за здравство заболена од новиот коронавирус

Велика Британија: Државната секретарка за здравство заболена од новиот коронавирус

Државната секретарка во британското Министерство за здравство, Надин Дорис, е заболена од новиот коронавирус, објави лондонски  „Тајмс“.

Дорис, кој се разболела во петокот, а вчера констатирано дека е инфицирана со Ковид-19, сега е во изолација и се опоравува.

Тајмс додава дека таа се сретнала со стотици луѓе во изминатите денови и била на прием со премиерот Борис Џонсон.

Коронавирус