вторник, 28. март 2023. Вести денес: 111
home Вести

Вака се гласа со пиштол: Шокантна снимка од гласачко место… (ВИДЕО)

Вака се гласа со пиштол: Шокантна снимка од гласачко место… (ВИДЕО)

Неверојатна снимка пристигнува од Бразил каде што вчера се одржуваше првиот круг од претседателските избори.

Имено, на видеото кое што се појави на интернет, може да се види како еден Бразилец го остварува своето гласачко право со пиштол на избирачкото место.

Гласачот со пиштолот удираше по тастерите и како што се чини, гласаше за кандидатот на десницата Жаир Болсонаро. Како што пренесуваат бразилските медиуми, ова не е изолиран случај, односно досега биле регистрирани повеќе случаи во кои гласачите со огнено оружје го остваруваат своето право на глас.

loading...