петок, 3. јули 2020. Вести денес: 169
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Што мисли Заев за Црвенковски и колку е Заев богат?

home Вести

Вака изгледаат убијците: Непознат идентититетот уште на Македонецот кој пукаше во црногорскиот мафијаш

Вака изгледаат убијците: Непознат идентититетот уште на Македонецот кој пукаше во црногорскиот мафијаш

Полицијата на Украина објави видео од убијците на црногорскиот мафијаш Радоје Звицер кој е во животна опасност. Радојде е водач на познатиот кавачки клан кој е број еден на Балканот.

Уапсени се Петар Јованиќ, Милан Бранковиќ, Емил Тузовиќ и Стефан Ѓукиќ. Непознат е идентитетот единствено на македонскиот државјанин кој бил дел од оваа група. Сите тие се одметнале од кланот и решиле да го ликвидираат водачот на „Шкаљарците“.

Парламентарни избори 2020