четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 99
МЕГА БОМБА

АУДИО: Заев вели дека се договарал со Мијалков и знаел дека Шилегов бил криминоген

home Вести

УЖАС: Вртелешка буквално се распарчи, повредени деца и возрасни (ВИДЕО)

УЖАС: Вртелешка буквално се распарчи, повредени деца и возрасни (ВИДЕО)

Според информациите на шпанските власти, околу 28 лица, од кои повеќето се деца, се здобиле со повреди во инцидент кој се случил во луна парк во близина на Севиља.

Според тамошните медиуми, вртелешката во паркот пукнала и се распарчила на два дела, пренесе агенцијата АП.

„Дејли мејл“ пренесе изјави на очевидци според кои целиот настан потсетувал на сцени од хорор филм, откако се распарчил системот за поддршка на вртелешката, по што оние кои биле на неа паднале на земја, приклештени од големата метална конструкција.

Општинските служби за итни случаи во Севиља објавија дека девет повредени биле пренесени во локалните болници.

Парламентарни избори 2020